Shopping Cart

Banksy – kdo se skrývá pod maskou?

Kolik umělců v utajení evidujete? Takových, kterým svět dal jméno, eventuelně si oni samy zvolili svou přezdívku a celý svůj umělecký život vystupují pouze pod ní. Kolik byste řekněme dali za odhalení identity takového malíře nebo spisovatele? Jeden celý milion dolarů nabídl jeden zájemce na internetové aukci za totožnost asi najutajovanejšieho umělce současnosti, kterého zná celý svět pod přezdívkou Banksy.

Bylo to před pár lety a následně nabídka v tichosti zmizela. Je tedy možné, že minimálně jeden člověk Banskyho skutečné jméno zná. Pro svět je však jeho pravá identita nadále neznámá. Zdá se, že málokdy navštěvuje své výstavy a pokud se jejich i zúčastní, tak se o tom nedozvíme. Tak jako svět nezná jeho jméno, zná jeho uměleckou tvorbu. Banksy má svou práci dokonale promyšlenou a v každém svém díle vyjadřuje postoj k nějaké politické či společenské otázce. Jedním z jeho nejznámějších uměleckých děl je Anarchy Rat, které představuje krysu, na níž je znak s anarchistickým symbolem. Banksy má potkanů ​​celkem v oblibě, podle všeho jejich přirovnává k lidské rase.

Další Banksyho dílo Nahý muž je namalované na stěně kliniky zaměřené na sexuální zdraví. Vyobrazený muž visí na jedné ruce z parapety okna své milenky a skrývá se před jejím manželem. Střílející panda, která je zobrazena na rue des mauvais Garcons (ulice “špatných chlapců”) ve Francii. Pokud toužíte toto kontroverzní dílo vlastnit i vy, zařadili jsme Panda do naší nabídky.

Pokud je pro vás uměním to, co lidi nutí přemýšlet, co potěší jejich oči, když “to” něco znamená, když “to” něco zpochybňuje a vnitřně naplňuje … Banksyho tvorbu si určitě zamilujete. Protože tuto definici umění představuje jeho street art.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

DORUČENÍ ZBOŽÍ

Dodací lhůta do 3-7 pracovních dnů. Výdejny místa po celé ČR.

MOŽNOST VÝMĚNY ZBOŽÍ

Jednoduchá výměna zboží zdarma přes Zásilkovnu (podruhé poštovné neplatíš).

MOŽNOSTI PLATBY

Akceptujeme platby bankovním převodem, kartou i dobírkou.